Niedziela, 26 marca 2023. imieniny: Dory, Olgi, Teodora

Budowa ulicy Wschodniej: Piknik z petycją

2021-05-06 18:00:00 (ost. akt: 2021-05-06 13:23:56)

Autor zdjęcia: K

Organizatorzy petycji pn. "Nie dla Obwodnicy Wschodniej przez Bażantarnię" postanowili zorganizować piknik, w trakcie którego będzie można podpisać petycję przeciwko budowie ulicy Wschodniej.

Jak czytamy informacje o pikniku: "Już w najbliższą niedzielę (9 maja - przyp. red.) będzie okazja spotkać się z nami przy stoliku. Porozmawiać, podpisać petycję, wymienić doświadczeniem i poznać nasze stanowisko. Od godz. 10 szukajcie nas w okolicy polany z wiatami. Chętnie odpowiemy na wszelkie nurtujące Was pytania, posłuchamy śpiewu ptaków i wystawimy nosy do wiosennego słońca (mamy nadzieję, że będzie).
Weźcie ze sobą nieprzekonanych znajomych lub tych, którzy nie mają możliwości cyfrowego podpisania petycji przeciwko budowie obwodnicy przez Bażantarnię.
Teraz my będziemy mieć głos. A Wy razem z nami!"

Przypomnijmy: ponad 7,2 mln złotych dofinansowania otrzymał elbląski samorząd z Funduszu Dróg Samorządowych na realizację tego zadania. Zadanie dotyczy budowy drogi powiatowej o długości około 910 metrów ul. Wschodniej-bis w Elblągu, która stanowi pierwszy etap planowanej nowej ulicy Wschodniej. Nowa ulica w docelowym układzie będzie stanowić połączenie ulicy Łęczyckiej, ul. Sybiraków z ul. Marymoncką do ulicy Królewieckiej.

Elblążanie sprzeciwiający się tej inwestycji stworzyli petycję pn. "Nie dla obwodnicy wschodniej przez Bażantarnię". „Rozumiemy konieczność rozwiązania istniejącego problemu, nie zgadzamy się jednak z proponowanym jedynym rozwiązaniem, które nową drogę prowadzi na terenach rekreacyjnych, będących dla elblążan miejscem odpoczynku i uprawiania sportu — parku Bażantarni i okolicach Góry Chrobrego — czytamy petycję. — Uważamy, że proponowana trasa częściowo rozwiąże problem korków na ul. Bema, przenosząc je jedynie w inne miejsce miasta, bezpowrotnie niszcząc z kolei miejsce cenne przyrodniczo i społecznie. Obwodnica przebiegać będzie w otulinie Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej, w pobliżu szlaków turystycznych i polany, na której elblążanie tłumnie spędzają czas wolny".Działania elbląskich władz nie przyniosły skutku. Pod petycją podpisało się już ponad 2 tysiące elblążan. Jej organizatorzy nie stają w miejscu i postanowili zorganizować piknik.

K