Elbląg. Leonard Krasulski komentuje sytuację Przedszkola nr 8 i interwencję wiceministra aktywów państwowych Andrzeja Śliwki w tej sprawie: Jesteśmy uspokojeni, dobrze, że będzie remont, a nie likwidacja

2023-03-06 16:25:41(ost. akt: 2023-07-03 16:17:24)

Autor zdjęcia: EG

Aby pogodzić się z prezydentem, powiem tak: bijemy się w pierś, że nasze działania były przedwczesne, ale jesteśmy uspokojeni i cieszymy się z decyzji prezydenta, nie wiemy, czy ostatniej, ale ostatnio zasłyszanej, że to będzie jednak remont — poseł Leonard Krasulski przewrotnie skomentował ostatnią konferencję władz miasta, na której zapewniano, że nigdy nie zamierzano likwidować Przedszkola nr 8.
Podczas konferencji w UM 2 marca władze Elbląga odniosły się do interwencji wiceministra aktywów państwowych Andrzeja Śliwki w sprawie Przedszkola nr 8. Stwierdziły, że wiceminister, pomagając rodzicom, którzy zwrócili się do niego o pomoc, "robi kampanię".

Wiceprezydent Elbląga Michał Missan powiedział: — Wiceminister pisze, że w Elblągu jest skandal. Moim zdaniem skandalem jest robić kampanię na manipulacji faktami i temacie związanym z dziećmi.

Władze miasta stanowczo zaprzeczyły, że chciały zlikwidować Przedszkole nr 8, chociaż na pierwszym spotkaniu z rodzicami wiceprezydent Janusz Nowak wyraźnie mówił o wygaszaniu placówki z powodu złego stanu technicznego budynku przedszkola i jego sprzedaży, jeśli nie będzie mógł on pełnić funkcji społecznej.

Leonard Krasulski: Interwencja była potrzebna


W sobotę 4 marca sytuację przedszkola na konferencji prasowej w siedzibie PiS skomentował poseł Leonard Krasulski.

— Ostatnio tematem wiodącym jest temat przedszkola. Mówię w liczbie mnogiej — nie tylko o Przedszkolu nr 8, ale i pozostałych dwóch przedszkolach, które były zagrożone. Ze spotkania wiceprezydenta ( z rodzicami — przyp. red.) wynikało, że miasto zamierza całkowicie zamknąć przedszkole. Chcę zwrócić uwagę, że tam (przy ul. Bema — przyp. red.) są dwie działki o bliźniaczych zabudowaniach: dawny sanepid i omawiane przedszkole. Obok jest straż pożarna, która z tamtego miejsca przeprowadza się do nowej siedziby. To jest takie drugie dno problemu związanego z przedszkolem. Zagospodarowanie terenu na tych działkach, to łakomy kąsek dla deweloperów. Zaniepokojeni tym wszystkim, szczególnie pozostawieniem samym sobie tak beztrosko dzieci i matek, obaj z panem wiceministrem podjęliśmy działania, które jak się okazało, były niepotrzebne, ponieważ nikt nie miał na myśli likwidacji przedszkola, tylko remont — poseł Leonard Krasulski przewrotnie skomentował ostatnią konferencję władz miasta, na której zapewniano, że nigdy nie zamierzano likwidować Przedszkola nr 8.

— Chciałbym przypomnieć spotkanie wiceprezydenta, na którym wyraźnie poszła informacja o zamknięciu i likwidacji przedszkola. Chciałbym powiedzieć, że to jest jedno z trzech przedszkoli, które zamierzano zamknąć, nic w zamian nie dając. Nas uderzyła jedna sprawa — miasto nie ma planu, nie ma możliwości wyartykułowania, co zamierza zrobić z zapewnieniem wczesnej edukacji dla dzieci mieszkańców Elbląga. Dlatego byliśmy bardzo zaniepokojeni. Cieszymy się, że teraz prezydent mówi "wyście kłamliwie to przedstawili, że to likwidacja, a to żadna likwidacja". Jeśli tak, to aby pogodzić się z prezydentem, powiem tak: bijemy się w pierś, że nasze działania były przedwczesne, ale jesteśmy teraz uspokojeni i cieszymy się z decyzji prezydenta, nie wiemy, czy ostatniej, ale ostatnio zasłyszanej, że to będzie jednak remont — podsumował sytuację z Przedszkolem nr 8 Leonard Krasulski.

O przedszkolu przy ul. Bema pisaliśmy ostatnio TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ, a wcześniej TUTAJ.
EG