Czwartek, 30 marca 2023. imieniny: Amelii, Dobromira, Leonarda

Tanie podróżowanie po Europie - zobacz najpiękniejsze zakątki Starego Kontynentu

2023-03-12 16:32:09 (ost. akt: 2023-03-12 16:34:26) Artykuł sponsorowany

Podróże zagraniczne nie kojarzą się obecnie wyłącznie z długim urlopem, ale coraz częściej przybierają formę kilkudniowego wyjazdu. Na kontynencie europejskim znajdziemy mnóstwo interesujących miast, do których warto wybrać choćby na weekend. Dzięki temu z jednej strony jesteśmy w stanie poznać nowe miejsca i oderwać się od codzienności, z drugiej jest to rozwiązanie na niemal każdą kieszeń. Które dokładnie miasta w Europie warto poznać o wiele bliżej? Podpowiadamy!

Tanie podróżowanie po Europie 

Kilkudniowe, najczęściej weekendowe wycieczki w przestrzeni miejskiej, znane są pod ogólną nazwą city break. Ich głównym założeniem jest pobyt w nowym mieście, poznanie jego największych atrakcji, odwiedzenie lokalnych restauracji, ale przede wszystkim aktywny wypoczynek. Jak się okazuje, ten model podróżowania dostępny jest dla niemal każdego, a ograniczeniem nie są nawet kwestie finansowe, ponieważ można znaleźć wiele ofert w niskiej cenie. 

Najlepsze europejskie kierunki podróży

Zanim przystąpimy do planowania takiego wyjazdu, musimy oczywiście zastanowić się nad tym, dokąd właściwie zamierzamy wyruszyć. Opcji podróży jest mnóstwo i wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji. Na liście najlepszych europejskich lokalizacji nie może oczywiście zabraknąć taki klasycznych pozycji jak Paryż, Rzym czy Barcelona. Niezwykle popularnym kierunkiem krótkich podróży są też Włochy, a w szczególności Toskania oraz słoneczna Sycylia. Osoby, które chcą przenieść się w cieplejszy klimat wybierają zazwyczaj również Lizbonę lub Maderę, ale także Ateny. Od wielu już lat ogromnym zainteresowaniem naszych rodaków cieszy się też Stambuł. Z bliższych Polsce opcji podróży można postawić na wyjazd do Pragi albo Wiednia. 


Już dzisiaj sprawdź loty z Poznania, Warszawy, Krakowa i innych polskich miast na eSky.pl 
Tanie podróżowanie po Europie - sprawdzone sposoby  
Oczywiście to tylko kilka najpopularniejszych kierunków podróży, a wybór w praktyce jest ogromny. Kluczem do sukcesu pozostaje jednak takie zorganizowanie całej wyprawy, aby było sprawnie, bezpiecznie oraz w miarę tanio. Na szczęście istnieje kilka sposobów na to, aby znacząco ograniczyć koszty związane z wycieczką po Europie. Przede wszystkim warto szukać lotów czy noclegów nawet kilka miesięcy przed planowaną podróżą, ponieważ mamy wówczas więcej możliwości i niższe ceny. Jeśli mamy taką możliwość, pozostawmy sobie opcję zmiany terminu lub miejsca wylotu, ponieważ niejednokrotnie, nawet w ostatniej chwili, może pojawić się o wiele korzystniejsza oferta. Podróżujmy też poza sezonem, a więc właśnie m.in. wczesną wiosną i najlepiej w tygodniu, a nie w weekendy czy święta. 


Gdzie szukać najtańszych połączeń lotniczych? 

Jeżeli zależy nam na znalezieniu jak najtańszych biletów lotniczych, powinniśmy zapoznać się dokładnie z możliwościami wyszukiwarki eSky.pl. Dzięki temu narzędziu możemy w kilka sekund znaleźć najkorzystniejsze, aktualne oferty lotów, a w tym celu wystarczy wejść na https://www.esky.pl/tanie-loty. Przy okazji warto sprawdzić zakładkę City Break”, która zawiera gotowe opcje podróży, zawierająca od razu loty i noclegi, a poszukiwacze najatrakcyjniejszych ofert lotów powinni zerknąć do zakładki Okazje.