Elbląg: W sobotę wsiądź do muzycznego tramwaju i przyjedź do Bażantarni. Przejazd będzie bezpłatny

2023-06-12 11:53:30(ost. akt: 2023-07-02 05:58:01)
Już w sobotę 17 czerwca będziecie mogli dojechać do Bażantarni wyjątkowym, bo muzycznym i zabytkowym tramwajem.

Już w sobotę 17 czerwca będziecie mogli dojechać do Bażantarni wyjątkowym, bo muzycznym i zabytkowym tramwajem.

Autor zdjęcia: SK Co Jest?

Wielkimi krokami zbliża się Elbląskie Święto Muzyki, które odbędzie się w dniach 16-18 i 21 czerwca. Podczas EŚM zaplanowano dużą niespodziankę. Organizatorzy zdradzili jedynie, że będzie to „niespodzianka, której dawno albo nigdy w Elblągu nie było”.
Już w sobotę 17 czerwca będziecie mogli dojechać do Bażantarni wyjątkowym, bo muzycznym i zabytkowym tramwajem. Tego dnia zaplanowano Piknik Kulturalny na Górze Chrobrego. Miejsce nie jest przypadkowe. Ubiegłoroczny koncert na Górze Chrobrego był pierwszym w historii miasta muzycznym wydarzeniem w tym miejscu i był to strzał w dziesiątkę. Uczestnicy koncertu byli zadowoleni i po prostu prosili o więcej muzycznych wydarzeń w tym miejscu. Ich głos został wysłuchany. I tak w ramach Pikniku na Górze Chrobrego zostanie zorganizowana strefa animacji dziecięcych, strefa hamaków i strefa gastro.

— Planujemy strefę chilloutową troszeczkę oddaloną od samego szczytu. Wśród drzew i śpiewu ptaków będzie można się zrelaksować i zażyć troszeczkę innego odpoczynku — przekazała Beata Branicka.

Muzyczny tramwaj wyrusz w podróż o godz. 14.30 z Placu Słowiańskiego i do godz. 18.00 będzie jeździł w pętli ulicami: Marymoncka - Robotnicza (Alstom) - pl. Słowiański 1-go Maja - 12-go Lutego (Nowowiejska) - Królewiecka (T.G) - Marymoncka.

W środku zagości muzyka na żywo, a przejazd będzie bezpłatny. Już niedługo organizatorzy EŚM podadzą szczegółowy rozkład jazdy muzycznego tramwaju.