"Hej mamo, telefon mi do ubikacji wpadł dzisiaj". Uwaga na kolejne metody oszustów!

2023-06-28 15:26:33(ost. akt: 2023-06-28 14:41:38)
"Hej mamo, telefon mi do ubikacji wpadł dzisiaj" - tak brzmiała wiadomość wysłana przez oszustów

"Hej mamo, telefon mi do ubikacji wpadł dzisiaj" - tak brzmiała wiadomość wysłana przez oszustów

Autor zdjęcia: pixabay/policja

"Hej mamo, telefon mi do ubikacji wpadł dzisiaj" - tak brzmiała wiadomość wysłana przez oszustów. Rodzice, pewni, że przelewają pieniądze córce w potrzebie, stracili ponad 3700 złotych.
Sytuacja miała miejsce w Ełku, ale mogła wydarzyć się wszędzie. Oszuści kolejni raz dali o sobie znać i wykazali się nie lada pomysłowością.

Jedna z mieszkanek Ełku otrzymała wiadomość o treści "Hej mamo, telefon mi do ubikacji wpadł dzisiaj...". — Potem pojawiła się prośba o przelanie pieniędzy. Bo skoro nie działa telefon, to i aplikacja bankowa. A trzeba pilnie zrobić opłaty. Akurat tak się złożyło, że dorosła córka mieszka w innym miejscu, rozpoczęła nową pracę, więc to rodzicom też uwiarygodniło tę sytuację. Chcąc pomóc, przelali na podane konto ponad 3700 złotych. Dopiero potem kobieta zadzwoniła do swojej córki i wtedy zorientowała się, że to nie ona do niej pisała — relacjonują policjanci.

I dodają: — Mówimy o tej historii ku przestrodze! Wiele osób może w ten sposób stracić swoje pieniądze, bo oszuści atakują często i uruchamiają emocje. Wykorzystują naturalną troskę rodziców o dzieci i chęć pomocy oraz narzucają presję czasu. Każdą prośbę finansową przez telefon powinniśmy traktować ostrożnie i czujnie. W takich sytuacjach nie możemy działać pochopnie. Sprawdźmy w każdy możliwy sposób czy faktycznie to nasze dziecko prosi o pieniądze.