Andrzej Śliwka o kandydatach PiS w okręgu elbląskim: To bardzo mocna drużyna

2023-09-11 16:30:59(ost. akt: 2023-09-11 16:33:14)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

O tym, co jest priorytetem dla kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu i Senatu, opowiedział w rozmowie z nami wiceminister aktywów państwowych Andrzej Śliwka, który na liście w okręgu elbląskim zajmuje trzecią pozycję.
Dziennik Elbląski: — Co najbardziej motywuje drużynę PiS do działania?

Andrzej Śliwka: — Przede wszystkim to, by zadbać o bezpieczną przyszłość Polaków.
Pomimo wszystkich perturbacji związanych z geopolityką, pandemią i wojną, działania i programy społeczne podejmowane przez Prawo i Sprawiedliwość są bezprecedensowe – to również programy inwestycyjne zmieniające nasze małe ojczyzny. Chcemy to kontynuować, chcemy, by Polska rozwijała się w sposób zrównoważony. Nie chcemy robić tego, co robiła Platforma Obywatelska, czyli dzielić Polskę na Polskę A i B. Zależy nam na tym, by dawne miasta wojewódzkie, takie jak Elbląg, które ucierpiały po reformie administracyjnej Jerzego Buzka, odzyskały swój należny blask. Jest możliwe tylko i wyłącznie wtedy, gdy Prawo i Sprawiedliwość będzie realizowało odpowiedzialny program wsparcia dawnych miast wojewódzkich, ale także mniejszych miast powiatowych.

Ja z tym regionem bardzo związany, stąd też moja decyzja o starcie. Spotkania, które odbywam z mieszkańcami naszego regionu od 2-3 lat, jeszcze bardziej motywowały mnie do tego, by zadbać o to, by zmiany, które są realizowane przez PiS, były kontynuowane, a widziałem to doskonale jako jedyny wiceminister pochodzący z województwa warmińsko-mazurskiego.

Dziennik Elbląski: — Jak ocenia pan listę kandydatów PiS do Sejmu i do Senatu w okręgu elbląskim?

Andrzej Śliwka: — To bardzo mocna drużyna! Cieszę się głównie ze względu na to, że propozycję startu przyjął pan Łukasz Kochan – były żołnierz, ale nam znany bardzo dobrze jako komendant Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu. To osoba, która łączy, a nie dzieli, czego przykładem było to, że panu komendantowi podczas jego odejścia gratulował i dziękował zarówno pan prezydent Wróblewski, jak i ja, mimo dzielących nas różnic.

Niestety pan Jerzy Wcisła (obecny senator i kandydat opozycji na senatora w okręgu elbląskim – przyp. red.) jest politykiem całkowicie skompromitowanym, osobą awanturującą się, prowadzi brudną grę polityczną, dzieli ludzi… Mam więc nadzieję, że zmiana, która nastąpi 15 października, będzie bardzo dobrą zmianą, szczególnie dla elblążan, ponieważ zasługują na senatora, który wreszcie będzie blisko nich, będzie załatwiał ich sprawy, nie tak jak pan Wcisła, który skupia się tylko i wyłącznie na politycznej awanturze.

Dziennik Elbląski: — Jak zachęcić nie tylko elblążan, ale i wszystkich Polaków, żeby 15 października poszli zagłosować?

Andrzej Śliwka: — Myślę, że to dla wszystkich będzie ważny dzień — po pierwsze wybory, po drugie referendum. Pytania referendalne, które będą wyznacznikiem w dalszej polityce gospodarczej, to cztery pytania, które różnią PiS od opozycji.

Politycy PO i PSL podnosili wiek emerytalny, politycy Prawa i Sprawiedliwości obniżali ten wiek, dostosowali go do realiów obecnych w Polsce.

To samo, jeżeli chodzi o przymusową relokację nielegalnych imigrantów – niestety, politycy Platformy Obywatelskiej wykonywali to, co było narzucone przez Angelę Merkel – pamiętamy wypowiedzi Tomczyka i pani premier Kopacz, którzy wprost mówili, że będą przyjmowani ci imigranci. Rafał Trzaskowski był wtedy sekretarzem stanu odpowiedzialnym za politykę europejską i między innymi on negocjował te kwoty. Donald Tusk w 2017 roku jako szef Rady Europejskiej mówił o tym, że skoro Polska nie chce przyjąć nielegalnych imigrantów, będzie się to wiązało z nieuchronnymi konsekwencjami… To jest ta różnica między odpowiedzialnym podejściem Prawa i Sprawiedliwości, które buduje zaporę na granicy i wspiera prawdziwych uchodźców, a nie tych, którzy planują zmienić miejsce zamieszkanie tylko dlatego, że Angela Merkel zakrzyknęła „herzlich willkommen”.


Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. juszczyk #3111591 8 paź 2023 17:56

  Niemniej jednak moim faworytem pozostaje Andrzej Śliwka :)

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Paulina #3111465 4 paź 2023 21:15

  To prawda, mocna drużyna, a mnie i tak najbardziej przekonuje Andrzej Śliwka.

  odpowiedz na ten komentarz

 3. Sandra #3111380 2 paź 2023 13:02

  oj zdecydowanie mocna, ale Andrzej Śliwka jest najmocniejszym ogniwem. chce dla rejonu i dla całej Polski jak najlepiej, a o to właśnie chodzi!

  odpowiedz na ten komentarz

 4. Łukasz256 #3111332 1 paź 2023 19:12

  Pan Andrzej Śliwka i jego koledzy to jedyne osoby w Polsce, którym zależy na dobru kraju

  odpowiedz na ten komentarz