O tym jak bardzo niebezpieczne jest przechodzenie przez jezdnie w miejscu niedozwolonym, na czerwonym świetle, czy wbieganie pod nadjeżdżający samochód przekonało się 17 pieszych, którzy w ubiegłym roku stali się ofiarami i jednocześnie sprawcami wypadków. Niestety jeden z nich zginął. W 2012 roku piesi spowodowali także 16 kolizji. Aby takich sytuacji było jak najmniej, policjanci co jakiś czas prowadzą działania ukierunkowane na pieszych łamiących przepisy drogowe.
Działania takie miały miejsce w ostatnim czasie na terenie Elbląga i powiatu. Policjantów wspomagali żołnierze Żandarmerii Wojskowej. Celem działań nie było nakładanie mandatów na pieszych, a głównie pouczanie i edukowanie. Policjanci, podczas całego dnia działań wylegitymowali 59 osób, które przechodziły przez jezdnie przy włączonym czerwonym sygnalizatotorze lub przechodziły w miejscu niedozwolonym.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!