"Bądź cwaniakiem, wygraj z czerniakiem" przekonywali w piątek młodzi elblążanie. Przeszli ulicami miasta, aby propagować profilaktykę nowotworową. — To dość nietypowe działanie jak dla młodzieży. Uważamy jednak, że nie powinniśmy być bierni, tylko robić coś ponad program. Stąd ten marsz i udział w programie "Mam haka na raka" — mówi Patrycja Skrzypkowska z II LO w Elblągu.
Do tej pory młodzi ludzie propagowali wśród swoich bliskich i znajomych profilaktykę raka piersi, szyjki macicy, prostaty, płuc oraz jelita grubego. Tym razem mają się zmierzyć z czerniakiem. Do udziału w ogólnopolskim programie "Mam haka na raka" zgłosiło się też pięć uczennic II Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!