Film "Comic-Con Epizod V: fani kontratakują" - dokument w reżyserii Morgana Spurlocka o Comic-Con w San Diego, największym w Stanach Zjednoczonych festiwalu poświęconym popkulturze - to obraz, jaki pokazany zostanie podczas najbliższego spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmowego im. A. Munka.
Odbędzie się ono 21.02 o godz. 19 w elbląskim kinie Światowid. To, co zaczęło się w 1970 roku jako skromny konwent fanów komiksu, na który przyjechało 500 osób, stało się wydarzeniem roku, przyciągającym ponad 140 000 fanów i skupiającym uwagę każdej gałęzi rozrywki. "Comic-Con Epizod V: Fani kontratakują" portretuje ten kulturowy fenomen, śledząc życie pięciu uczestników tej imprezy. Eric jest zawodowym żołnierzem, ale po godzinach rysuje komiksy. Podczas Comic-Con ma nadzieję zrobić wrażenie na wydawcach i znaleźć pracę w komiksowym przemyśle.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!