Szpital Miejski w Elblągu rozpoczął przygotowania do realizacji projektu „e-pacjent”, dzięki któremu ma poprawić się jakość usług medycznych, szybkość obsługi pacjentów oraz dostępność informacji. W piątek, 28 września Ewa Pietryka dyrektor Szpitala Miejskiego oraz Witold Wróblewski członek Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego podpiszą umowę na realizację projektu.
— Projekt to stworzenie cyfrowego systemu informacji telemedycznej. Do tej pory stopień zinformatyzowania szpitala był niewystarczający, aby w znaczny sposób ułatwiać pacjentom korzystanie z naszych usług — mówi Ewa Pietryka, dyrektor Szpitala Miejskiego. — Chcemy ich poziom poprawić, tak by pacjenci nie musieli długo czekać na wizyty, a karta choroby była zakładana tylko raz, w formie elektronicznej. Odchodzimy więc od formy „papieru i ołówka”.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!