Około 80 osób przyszło do kina „Światowid” w poniedziałkowy mroźny wieczór, aby na dużym ekranie obejrzeć filmy o Elblągu. Pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu „Elbląg na dużym ekranie” w całości poświęcone było Galerii El.
Powstanie i działalność Galerii jest ewenementem w skali światowej. Nigdy wcześniej i nigdy później nie zmobilizowano takich środków na użytek sztuki. Krótko o powojennych losach elbląskiego starego miasta, a także o początkach Galerii, opowiedział Juliusz Marek – dziennikarz Telewizji Elbląskiej, który prowadzi cykl i wybiera materiały na kolejne projekcje.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!