W czwartek 14 lutego o godz. 17. Filia nr 6 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Słonecznej zaprasza na kolejne spotkanie w Słonecznym Zakątku Dobrych Spotkań. Tym razem wysłuchamy opowieści o magicznym regionie Huculszczyzny. W podróż „tam gdzie szum Prutu…i gdzie smok pilnuje skarbów karpackiej przyrody” zabierze nas Marcin Felka. Wstęp wolny.
Huculszczyzna fascynowała od dawna i fascynuje nadal ludzi poszukujących oryginalności, barwności, swoistej egzotyki. Pisali o niej tak znani twórcy i badacze jak Ferdynand Ossendowski, Iwan Franko, Mychajło Hruszewski, czy piewca życia Hucułów – Stanisław Vincenz. „Na wysokiej połoninie” Vincenza, to bez wątpienia najpełniejsza i najbardziej barwna huculska epopeja.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!