Reklama

Jedna wielka artystyczna rodzina. W Bronikowie rozpoczął się plener plastyczny

21/08/2011 14:31

Rozpoczął się XIII Ogólnopolski Plener Plastyczny Bliżej Natury. W minioną sobotę (20.08) w gospodarstwie agroturystycznym Zielona Dolina w Bronikowie (gm. Młynary) odbyła się inauguracja tegorocznego zlotu artystów.

Zjazd malarzy i rzeźbiarzy potrwa tydzień. Przez ten czas czerpiąc natchnienie z pięknych wiejskich krajobrazów, uzbrojeni w dłuta i pędzle będą tworzyć swoje dzieła. Jednak jak mówią zebrani w Bronikowie artyści udział w imprezie to dla nich coś więcej niż warsztaty rzemieślnicze.
— My tworzymy artystyczną rodzinę, a ten plener to taki nasz rodzinny zjazd — wyznają.

Przez cały czas trwania pleneru amatorzy sztuki będą mogli podglądać pracę artystów spróbować swoich sił w malarstwie czy rzeźbie oraz oczywiście zakupić dzieła. Te, których nikt nie kupi zostaną podarowane gminie Młynary. Będzie je można również zobaczyć na wystawie poplenerowej w Ośrodku Kultury w Młynarach.

Na otwarciu imprezy pojawił się też burmistrz Młynar Ryszard Zając, który jednocześnie jest prezesem Stowarzyszenia Przyjaciół Młynar, współorganizatora pleneru. Data rozpoczęcia pleneru zbiegła się z dniem urodzin burmistrza, z tej okazji artyści podarowali mu zestaw przyborów biurowych wykonanych w drewnie.
Zakończenie pleneru odbędzie się w następną sobotę (27.08)
zg

[gallery=4]19547[/gallery]

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo DziennikElblaski.pl




Reklama