Elbląska policja podsumowała długi weekend. Na drogach nie zabrakło nieodpowiedzialnych kierowców, a jednym z nich był pijany recydywista z sądowym zakazem prowadzenia i trzema promilami alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze odnotowali w sumie 14 zdarzeń drogowych, w tym wypadek z udziałem 2-letniego dziecka, a ponad 120 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość.
W ciągu czterech dni odnotowano 14 zdarzeń drogowych i jeden wypadek. Doszło do niego w miniony czwartek (19.06.2025 r.) na ulicy Warszawskiej w Elblągu. W tył pojazdu skoda, w którym jechała trzyosobowa rodzina, uderzył pojazd renault. 2-letni chłopiec z samochodu skoda doznał złamania kości przedramienia. Kierowcy byli trzeźwi. Szczegółowy przebieg wypadku wyjaśni policyjne dochodzenie.
Policjanci z ruchu drogowego odnotowali 121 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Ponadto funkcjonariusze przebadali 642 kierujących – trzech z nich prowadziło pojazdy w stanie nietrzeźwości. Rekordzista to drogowy recydywista, który miał sądowy zakaz prowadzenia i ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci po raz kolejny wyeliminowali z drogi kolejne zagrożenie na drodze.
Łącznie skontrolowano 197 kierowców i wylegitymowano 216 osób. Nałożono 105 mandatów, w 49 przypadkach zastosowano pouczenia, a wobec 5 kierowców skierowano wnioski o ukaranie do sądu. Mundurowi zatrzymali także 2 prawa jazdy.
Policjanci prewencji interweniowali 136 razy. W trakcie działań wylegitymowali 303 osoby, nałożyli 36 mandatów i pouczyli 66 osób. Zatrzymano 3 osoby poszukiwane i jedną osobę na gorącym uczynku. Do wytrzeźwienia trafiło 10 osób. Skontrolowano także 41 pojazdów.
Podczas weekendowych imprez sportowo-kulturalnych, policjanci nie odnotowali żadnych incydentów, które mogłyby zakłócać porządek.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze