Reklama

Minister Macierewicz potwierdza. Dowództwo dywizji opuści Elbląg

02/06/2017 09:46

Klamka zapadła. Antoni Macierewicz, minister obrony narodowej, w wypowiedzi dla lokalnej stacji TVP poinformował, że sztab dywizji 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej opuszcza Elbląg.

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz odwiedził targi proobrone Pro Defense w Ostródzie, podczas których udzielił wywiadu w programie "Opinie" emitowanym w TVP Olsztyn. W trakcie rozmowy padło pytanie o planowane wyprowadzenie z Elbląga dowództwa 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Minister Macierewicz na wstępie zauważył, że na początku lipca w Elblągu zacznie funkcjonować dowództwo Wielonarodowej Dywizji NATO,
— Jedna z najważniejszych jednostek NATO na całym świecie — mówił minister Macierewicz. — Elbląg staje się jednym z najważniejszych punktów, miast, serdeczne gratulacje.

I dodał. — W związku z tym przenosimy dowództwo 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej do innego miejsca, ale mogę zapewnić, nie zdradzając szczegółów, że ta dywizja nadal pozostanie na flance wschodniej.

Telewizyjny wywiad z ministrem obrony narodowej Antonim Macierewiczem znajdziecie: tutaj).

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo DziennikElblaski.pl




Reklama