Reklama

Most na rzece Elbląg ma być otwarty 31 października

25/10/2012 15:23

Najpóźniej w środę, 31 października, zostanie oddany do użytku pierwszy z budowanych, od dwóch lat, mostów na rzece Elbląg.



W miniony wtorek, 23 października, zakończył się - z pozytywnym efektem - odbiór techniczny pierwszego, dolnego mostu przez urzędników z elbląskiego ratusza. Teraz, jak poinformował nas Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego, analogiczny odbiór prowadzą Powiatowy i Wojewódzki inspektoraty nadzoru budowlanego. 

Jeśli i te instytucje nie będą miały zastrzeżeń co do stanu technicznego inwestycji, elblążanie będą mogli przespacerować się po moście najpóźniej w najbliższą środę.

— To będzie ostatni dzień miesiąca, 31 października. Tak więc podany wcześniej termin oddania mostu dolnego zostanie dotrzymany — mówi Łukasz Mierzejewski.


Ostatni termin, chciałoby się dodać, gdyż wcześniej podawano przynajmniej trzy.
Po raz pierwszy miało być to w grudniu 2011 roku.

Czytaj również: Coraz to nowe terminy a mostów jak nie było tak nie ma

Później jego otwarcie zapowiedziano na wiosnę, a następnie lipiec. I te terminy ostatecznie nie wypaliły. Jak tłumaczyli wykonawcy inwestycji z warszawskiej firmy Warbud, kolejne przesunięcia terminów wynikały z niesprzyjającej pogody, a także z braku wiedzy o tym, co kryła rzeka Elbląg. A kryła ona jak się okazało wiele niespodzianek, m.in. 40 metrów sześciennych betonu, które w latach 80. spłynęły do rzeki budowniczym ówczesnej kładki.

wch

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo DziennikElblaski.pl




Reklama