Tomasz Arteniuk po raz drugi wygrał z Olimpią Elbląg w Piłkarskim Sądzie Polubownym. Klub ma zapłacić byłemu trenerowi 123 tys. zł. wraz z odsetkami. Wyrok jest prawomocny, ale wszystko wskazuje na to, że jednak nie kończy sprawy. — Niedługo gotowy będzie nasz pozew do sądu cywilnego — zapowiada prezes klubu Łukasz Konończuk.
Werdykt Piłkarskiego Sądu Polubownego dotyczy wydarzeń sprzed dwóch lat, kiedy to piłkarze Olimpii walczyli wiosną o awans do I ligi. Ten cel udało im się osiągnąć, ale już bez Tomasza Arteniuka. Na początku kwietnia 2011 r. klub rozwiązał kontrakt z ówczesnym trenerem z jego winy. Jak się jednak później okazało, działacze działali niezgodnie z przepisami PZPN, bo nie uzyskali opinii wydziału szkolenia.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!