Reklama

Skok na metal. Czterech mężczyzn w rękach policjantów

09/06/2013 11:35

Elbląscy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn, którym zarzucają kradzież metalowych elementów. Łup mieli spieniężać w skupie złomu.

Zatrzymani mężczyźni to: 29-letni Kamil M., 37-letni Krzysztof G., 26-letni Daniel J. oraz 27-letni Michał W.

- Zarzucamy im kradzież elementów podpór, bram, rynien, a nawet metalowych miejsc do przywiązywania bydła. Sprawcy działali głównie w podelbląskiej miejscowości Bielnik II, i tam dokonywali większości uciążliwych dla innych mieszkańców przestępstw - informuje mł. asp. Krzysztof Nowacki z zespołu prasowego policji w Elblągu.

Wśród udowodnionych im czynów znajduje się również kradzież instalacji centralnego ogrzewania z domu w miejscowości Władysławowo oraz kradzież rur kanalizacyjnych.

- Sprawcy wyrządzali często dużo większą szkodę niż stanowiła sama wartość skradzionych przedmiotów. Teraz ich postępowanie zostanie rozliczone przez sąd. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia - dodaje mł. asp. Nowacki.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo DziennikElblaski.pl




Reklama