Ćwiczenie wojskowe „Dzielny Dzik 26” – spektakularna operacja odbicia portu w Elblągu! W materiale zobaczycie finałowy epizod ćwiczeń „Dzielny Dzik 26”, podczas których żołnierze wojsk lądowych, wojsk powietrznodesantowych oraz Marynarki Wojennej przeprowadzili wspólną operację odbicia infrastruktury krytycznej w porcie w Elblągu.
Zgodnie ze scenariuszem ćwiczeń pododdziały 20. Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej wykonały szturm z wykorzystaniem nowoczesnych lekkich pojazdów rozpoznawczych Legwan, natomiast żołnierze 25. Brygady Kawalerii Powietrznej przeprowadzili desant ze śmigłowca Mi-17.
Wsparcie z powietrza zapewniały śmigłowce uderzeniowe AH-64 Apache, a od strony wody działania zabezpieczał okręt ORP Śniardwy z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża, który dotarł do Elbląga przez kanał przez Mierzeję Wiślaną.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze