Ja włożyłem do skrzyni prawdziwy miód. Jestem pewien, że przetrzyma próbę czasu i za 100 lat będzie jak najbardziej do spożycia - mówi Roman Demkowicz, który razem z Adamem Borowcem dostąpili zaszczytu i w sobotę przed Ratuszem Staromiejskim opuścili skrzynię czasu do specjalnie przygotowanego wymurowanego dołu. Skrzynia, zgodnie z intencją pomysłodawców, ma zostać wydobyta dokładnie za 100 lat.
Sama uroczystość, która rozpoczęła się o godz. 15, trwała kilkanaście minut i przyciągnęła przed Ratusz Staromiejski kilkudziesięciu elblążan. Skrzynia czasu to pomysł elbląskich miłośników historii ze stowarzyszenia Denar. Znalazły się w niej pamiątki i materiały dostarczone przez elblążan oraz miejscowe firmy. Jest także wydanie Dziennika Elbląskiego z 27 lipca 2012 r., w którym dokładnie opisaliśmy skrzynię czasu.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!