Pracownia Badań TNN w dniach 12–13 czerwca przeprowadziła w Elblągu sondaż uliczny dotyczący zbliżających się wyborów. Wyniki wskazują, że frekwencja wyborcza będzie bardzo niska. Udział w głosowaniu zadeklarowało jedynie 24 procent respondentów. Większość zadeklarowało poparcie komitetu Prawa i Sprawiedliwość.
W badaniach - były one uzupełnieniem wcześniejszego sondażu telefonicznego - wzięło udział 392 osób, a szacowany próg błędu wynosi +/- 5 procent. Największe poparcie uzyskał komitet Prawa i Sprawiedliwości (29 proc.). Następny w kolejności jest Ruch Palikota Elbląg + (18 proc.), Platforma Obywatelska (17 proc.), Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry (8 proc.), komitet Witolda Wróblewskiego (7 proc.) oraz Sojusz Lewicy Demokratycznej (7 proc.). Pozostałe regionalne komitety - Partia Elblążan, Wolny Elbląg, Naszą Partią jest Elbląg, Elbląski Komitet Obywatelski czy też Elbląg to My - uzyskały niewielką liczbę wskazań.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!