Reklama

„Sprawiedliwość” – wystawa Jarka Polańskiego w Galerii EL

02/03/2020 11:12

Koniec tygodnia w Centrum Sztuki Galeria EL to propozycje dla oka i dla ucha. W czwartek 5 marca o 18:00 zapraszamy na wernisaż wystawy prac „Sprawiedliwość” mieszkającego od lat w Austrii elblążanina - Jarka Polańskiego.

[quote="Sprawiedliwość" - ksiądz Jan Twardowski]
Gdyby wszyscy mieli po cztery jabłka
gdyby wszyscy byli silni jak konie
gdyby wszyscy byli jednakowo bezbronni w miłości
gdyby każdy miał to samo
nikt nikomu nie byłby potrzebny (…)[/quote]

We wrześniu 2019 roku w austriackim mieście Wels powstał mural z ilustracjami pochodzącego z Elbląga artysty Jarka Polańskiego. Podjął się on próby zobrazowania fragmentu wiersza Sprawiedliwość ks. Jana Twardowskiego, otwierając jednocześnie pole do dyskusji twórczej, do której zaprosił austriackie dzieci i młodzież.

Wystawa przedstawia oryginalne projekty artysty, ilustracje znajdujące się na murze w Wels. Towarzyszyć jej będzie ścieżka dźwiękowa przygotowana przez uczestników Feryjnych Warsztatów Dźwiękowych. Podczas wernisażu zaprosimy uczestników do plastycznego przedstawienia własnej wizji Sprawiedliwości.

„Sprawiedliwość” | Jarosław Polański
Centrum Sztuki Galeria EL
Cykl Elbląg Plastyczny | Krużganek
Wernisaż wystawy: 5 marca 2020 godz. 18:00
Wystawa od 6 marca do 10 maja 2020
Kurator: Maciej Olewniczak

GEL

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo DziennikElblaski.pl




Reklama