Reklama

XX Dzień Papieski — ogólnopolski i elbląski

10/10/2020 14:19

W tym roku pod hasłem „Totus Tuus” obchodzony będzie jubileuszowy XX Dzień Papieski. 11 października to okazja do wsparcia zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości.

Każdego roku w niedzielę poprzedzającą wybór kard. Wojtyły na Stolicę Piotrową w kraju i środowiskach polonijnych obchodzony jest Dzień Papieski. To dzień radości, pamięci o Papieżu Polaku, w łączności z obecnym Ojcem Świętym. Tego dnia Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” i jej sympatycy organizują liczne atrakcje – tzw. miasteczka rodzinne z loteriami fantowymi, konkursami i zabawami dla najmłodszych, koncerty, sztuki teatralne i biegi papieskie.

Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego – to wezwanie biskupie Karola Wojtyły oznaczające „Cały Twój” i wyrażające Jego pełne zaufanie wobec Boga i Maryi, a w konsekwencji do człowieka i całego świata. W trudnym okresie zagrożenia pandemią, która wywołuje wiele lęków o naszą przyszłość indywidualną i społeczną osoba św. Jana Pawła II pełna ufności, otwartości na każdego człowieka może pomóc nam odzyskać nadzieję i ułatwić wychodzenie z wszelkiego rodzaju kryzysów.

[h3]W ELBLĄGU[/h3]

Jego Ekscelencja Ks. Bp dr Jacek Jezierski oraz Prezydent Elbląga Witold Wróblewski zapraszają na XX DZIEŃ PAPIESKI w Elblągu:

UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA odbędzie się 16 października 2020 r. w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Elblągu ul. Bema 10, godz. 18.00.

Po mszy świętej Elbląska Orkiestra Kameralna zaprezentuje polskie utwory filmowe ŚWIĘTEMU JANOWI PAWŁOWI II „TOTUS TUUS”


[ewydanie=DZEL]
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo DziennikElblaski.pl




Reklama