Reklama

Zatrzymali kłusowników na Nogacie

07/06/2013 12:50

Policjanci dzielnicowi z gminy Elbląg zatrzymali na rzece Nogat kłusowników, którzy w okolicach Kępin Wielkich łowili ryby w sieci.

Policjanci zatrzymali ich w piątek (7 czerwca) o godzinie 6.30, gdy ci zbierali właśnie zastawione w nocy sieci. Na widok policyjnej łodzi patrolowej sprawcy zaczęli uciekać porzucając sprzęt i skrzynkę ze złowionymi rybami. Ucieczka nie powiodła się.

Funkcjonariusze zatrzymali 2 mężczyzn. Był to: 40-letni Mirosław G. oraz 58-letni Zdzisław K. Policjanci zabezpieczyli 210 metrów sieci, a także ponad 10 kg złowionych ryb. Kłusowniczy sprzęt trafił do policyjnego magazynu.

Sprawcy odpowiedzą teraz za nielegalny połów ryb. Czyn ten zagrożony jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo DziennikElblaski.pl




Reklama