Podczas białej soboty w szpitalu wojewódzkim ustawiły się długie kolejki pacjentów chętnych na bezpłatne badanie poziomu cukru we krwi, poziomu cholesterolu, badanie tkanki tłuszczowej, pomiar ciśnienia.
— Pięćdziesiąt procent osób, które leczymy z cukrzycy wiedziało, że ja ma, a drugie pięćdziesiąt nie wiedziało — mówi Barbara Cylkowska, lekarz diabetolog, dyrektor Centrum Diabetologii (w szpitalu wojewódzkim) w Elblągu. — Dlatego co roku organizujemy taką akcję dla mieszkańców Elbląga po to, żeby mogły przyjść osoby, które uważają, że są zdrowe, że nic im nie dokucza, ale mają jakieś wątpliwości, żeby mogły sprawdzić sobie poziom cukru. Ważne jest, żeby wiedzieć, bo jak się wie, to można w sposób właściwy postępować i wszystko będzie w porządku.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!