Na Wysoczyźnie Elbląskiej jesień jest szczególnie piękna. Rosną tu głównie lasy liściaste, które jesienią stanowią malownicze tło rozległych, nadmorskich panoram. Ciemna zieleń rzadziej rosnących świerków, daglezji i sosen podkreśla jeszcze przepych złota i szkarłatów. W tej barwnej scenerii rozpoczyna swe gody na Wysoczyźnie jej, można by powiedzieć, endemiczny w skali Polski mieszkaniec – jeleń sika (Cervus nippon), jeżeli jeszcze gdzieś indziej w Polsce występujący, to tylko szczątkowo.
TURYSTYCZNE ABECADŁOChcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!