Patrol po Zalewie na poduszkowcu do wylicytowania dla Wielkiej Orkiestry

2015-01-11 09:47:35(ost. akt: 2015-01-11 10:08:44)

Autor zdjęcia: Oddział Morski Straży Granicznej

Morski Oddział Straży Granicznej przekazał do licytacji 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rejsy dla dwóch osób: poduszkowcem po Zalewie Wiślanym, szybką jednostką pościgową po Zatoce Pomorskiej i łodzią patrolową w Szczecinie. W czasie rejsów zwycięzcy aukcji WOŚP zapoznają się z wyposażeniem jednostek oraz obowiązkami funkcjonariuszy Morskiego Oddziału Straży Granicznej, którzy pełnią na nich służbę.
Patrol graniczny na poduszkowcu

Zwycięzcy licytacji wezmą udział w patrolu wzdłuż granicy polsko-rosyjskiej na Zalewie Wiślanym. Poduszkowiec Straży Granicznej GRIFFON 2000 TD to jedyny środek transportu umożliwiający bezpieczne przemieszczanie się w różnych środowiskach: po lodzie, wodzie i lądzie. Aby zaprezentować tę wyjątkową cechę, rejs odbędzie się w okresie zimowym – do końca marca 2015 roku. Czas jego trwania wyniesie kilka godzin.Rejs „Strażnikiem 4”

Szybka łódź interwencyjno-pościgowa typu IC-16 M „Strażnik 4” przeznaczona jest do działań pościgowych. Posiada napęd strugowodny, dzięki któremu może rozwinąć prędkość do 42 węzłów. Stacjonuje w Pomorskim Dywizjonie Straży Granicznej w Świnoujściu.

Rejs „Strażnikiem 4” odbędzie się na trasie port Świnoujście – Zatoka Pomorska w miesiącach czerwiec – sierpień 2015 roku. Czas jego trwania wyniesie kilka godzin.Rejs łodzią SG-019

SG-019 to jednostka firmy SPORTIS, model S-7500/K, przeznaczona dla maksymalnie 10 osób, z czterema miejscami siedzącymi w kabinie. Ma 7,5 metra długości i 2,8 metra szerokości. Posiada silnik o mocy 320 KM, który pozwala rozwinąć maksymalną prędkość ponad 70 km/h.

Rejs z udziałem zwycięzców aukcji odbędzie się w miesiącach czerwiec-sierpień 2015 roku po akwenie morskich wód wewnętrznych w rejonie działania Placówki Straży Granicznej w Szczecinie (m.in. rejon portu morskiego, Wały Chrobrego, jezioro Dąbie).


Terminy wszystkich rejsów patrolowych są uzależnione od harmonogramu patroli granicznych i warunków atmosferycznych. Morski Oddział Straży Granicznej zastrzega sobie prawo określenia i ewentualnej zmiany daty rejsu.

Podczas 23. Finału WOŚP funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej wezmą udział w pokazach sprzętu służbowego SG, m.in. w Szczecinie, Świnoujściu, Kołobrzegu i Elblągu. Dodatkowo, w ramach koncertu „Gdańsk dla Orkiestry”, pod Złotą Bramą w Gdańsku zagra Orkiestra Morskiego Oddziału Straży Granicznej.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. pracownik banku #1631780 | 77.253.*.* 11 sty 2015 20:22

    a ja w ramach licytacji chcę przekazac 100 milionów złotych na konto orkiestry, kasa nie jest moja tak nie strażników jest ten sprzęt i czas który tak ochoczo przekazują na licytację, nie swoje to się bardzo łatwo oddaje innym,

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz