23. finał Orkiestry w Szkole Podstawowej nr 14

2015-01-11 12:31:42(ost. akt: 2015-01-11 12:37:53)

Autor zdjęcia: archiwum SP nr 14 w Elblągu

W piątek 9 stycznia w Szkole Podstawowej nr 14 w Elblągu uczniowie i nauczyciele kolejny już raz zagrali z Orkiestrą Jurka Owsiaka. W tym roku graliśmy „dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów”.

Oj, działo się, działo! Wystartowaliśmy punktualnie o 9.00 w sali gimnastycznej. Klasy III- VI przygotowały stoiska, na których sprzedawano pyszne wypieki oraz rozmaitości. Przedmioty na kiermasz udało się zebrać dzięki naszym uczniom, ich rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły i sponsorom. Były to m.in. książki, kubki, długopisy, zabawki, gry planszowe, puzzle, biżuteria.

Ważnym punktem imprezy była licytacja gadżetów przywiezionych ze sztabu WOŚP, która została poprowadzona brawurowo przez Sebastiana Ulenberga. Można było zostać szczęśliwym właścicielem m. in.: koszulki, kalendarza, kubka. Podobnie jak w latach poprzednich aukcje miały bardzo emocjonujący przebieg.

Oczywiście przez cały czas grania WOŚP kwestowali uczniowie i absolwenci naszej szkoły. Nie zabrakło również czerwonych serduszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebrane pieniądze Marzena Oganowska (koordynatorka imprezy) przekazała głównemu sztabowi WOŚP w Elblągu.

Dziękujemy z całego serca darczyńcom, nabywcom licytowanych przedmiotów, wolontariuszom i wszystkim tym, którzy zaangażowali się w organizację 23. Finału WOŚP w Szkole Podstawowej nr 14.

Beata Mazurowska, rzecznik prasowy SP nr 14 w Elblągu

Źródło: Artykuł internauty