Jako pierwszy zgłosił się na Kadyny MTB Maraton

2015-08-25 08:09:11(ost. akt: 2015-08-25 08:18:31)

Autor zdjęcia: Sylwester M. Jarkiewicz

W najbliższą sobotę (29 sierpnia) w Kadynach rozegrany zostanie rowerowy Kadyny MTB Maraton 2015. Wystartuje w nim m.in. Karol Rutkowski, młody zawodnik z Suchacza, uczeń elbląskiego Technikum Informatycznego.

W ubiegłym roku 18-letni jeszcze Karol Rutkowski zdobył 2. miejsce w kategorii M1. Wcześniejsze jego sukcesy sportowe to np.: 1. miejsce w kategorii wiekowej 18-29 lat w 4 open w Kątach Rybackich Garmin, 1. miejsce w kategorii wiekowej w Braniewie, 3. miejsce w wyścigu w Pasłęku.
Do tegorocznej edycji kadyńskich zawodów MTB przygotowuje się starannie od miesiąca.
– Teraz będzie trudniej – mówi. - Znajdę się bowiem już w grupie rowerowych wyg, czyli rowerzystów z dużym stażem - dodaje.

Kadyńska trasa MTB liczy 50 km i przebiega po leśnych drogach o łącznej amplitudzie wzniesień dochodzącej do 500 m.
– Miejscami to bardzo trudne odcinki drogi, piaszczyste i szutrowe, a więc niebezpieczne – mówi Karol.
Ma świadomość wielkiego wysiłku, ale ma też nadzieję na uzyskanie dobrego wyniku. O jego determinacji świadczy fakt, że do współzawodnictwa zapisał się jako pierwszy!

Kolarstwem Karol Rutkowski interesuje się od kilku lat. Trenuje samodzielnie kilka razy w tygodniu, pokonując trasy długości od 30 km do nawet 400 km! Dodatkowo sprawdza swoją kondycję jeżdżąc po okolicznych drogach leśnych. Kolarstwo górskie wymaga doświadczenia i szczególnie mocnego sprzętu. Karol ma do dyspozycji MTB 26er Kross hexagon v2, a do zawodów Scott scale 970.

MTB w Kadynach to szczególne wyzwanie dla 19-letniego już zawodnika, który jeszcze niedawno startował w kategorii wiekowej do 18 lat.
– Będę walczył o najlepszą pozycję – zapowiada.
Sylwester M. Jarkiewicz


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Suchacz