Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Elblągu po raz 28.

2019-11-06 17:00:00(ost. akt: 2019-11-06 16:15:39)
Od 27 lat pomagają tym, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują. Do Wielkiej Orkiestry po raz kolejny przyłączy się Elbląg. Elbląski sztab WOŚP wczoraj został oficjalnie zarejestrowany. Już 12 stycznia po raz 28. Elbląg weźmie udział w orkiestrze, której dyrygentem jest niezmiennie Jurek Owsiak.
W tej edycji pieniądze będą zbierane dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Organizatorzy skupiają się na chirurgii ogólnej, kardiochirurgii i neurochirurgii, a także na wyposażeniu sal operacyjnych, oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej oraz zakładów diagnostyki obrazowej.

- Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy gra w Elblągu od wielu wielu lat – mówił Witold Wróblewski, prezydent miasta. - Sztab główny będzie tworzyć dyrektor SP 11 Bogusław Milusz. W tej edycji mamy bardzo ważny cel – jesteśmy ukierunkowani na dzieci. Myślę, że elblążanie i w tej edycji będą hojni. W tamtym roku został u nas pobity rekord, choć to nie o bicie rekordów chodzi. To nie wyścigi, najważniejszy jest dar serca i to, że wspieramy i pomagamy. Zapewniam, że wszystkie instytucje miejskie, które będą chciały się zaangażować taką zgodę ode mnie dostaną. Będę się starał ich również wspierać. Mam nadzieję, że to co się stało w Gdańsku już się nie powtórzy. Bardzo się cieszę, że orkiestra będzie grała dalej.

Szef elbląskiego sztabu, Bogusław Milusz, podsumował poprzednią edycję Orkiestry. - Dzięki uprzejmości prezydenta, służb miejskich i wszystkich mieszkańców Elbląga, którzy byli bardzo hojni, bardzo oddani i mają wielkie serducha, ta Orkiestra w Elblągu w zeszłym roku grała bardzo fajnie. Osiągnęliśmy rekord i pokazaliśmy, że jesteśmy jedną, dużą, wspaniałą rodziną. Że w tym dniu łączy nas jeden wspólny cel.

W Elblągu będzie 450 wolontariuszy, którzy będą 12 stycznia zbierać pieniądze. O rekrutacji opowiedziała Gabriela Zimorowska z Centrum Wolontariatu w Elblągu. - Rejestracja wolontariuszy będzie trwała od 12 listopada do 10 grudnia, chyba, że wcześniej skończą się miejsca, bo chętnych zawsze jest więcej. Zarejestrować można się bezpośrednio u nas w sztabie, trzeba mieć wówczas ze sobą dowód i zdjęcie. W przypadku osób nieletnich trzeba być z osobą dorosłą, która potwierdzi naszą tożsamość i wyrazi zgodę na to, żebyśmy mogli być wolontariuszem. Można też zarejestrować się przez stronę www.wolontariusz.wosp.org.pl, tam rejestrujemy się i swoje zdjęcie, ale i tak musimy przyjść do sztabu, żeby potwierdzić tą rejestrację. Jesteśmy codziennie od godz. 9 do godz. 18 w Biurze Regionalnego Centrum Wolontariatu w Elblągu przy ul. Związku Jaszczurczego 17, pok. nr 26.

Jak zauważa Bogusław Milusz, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy każdego roku budzi w elblążanach pozytywne i ciepłe skojarzenia. Z uśmiechem i otwartym sercem, dzielimy się czasem, dobrym słowem i grosikiem do puszki. (…) Nasze placówki medyczne, szpitale, hospicjum, są beneficjentami WOŚP już od 27 lat. Sprzęt, który otrzymały, uratował, ratuje i będzie ratować życie i zdrowie tysiącom elblążan rocznie. Respiratory, inkubatory, ultrasonografy, kardiomonitory, łóżka, wózki, materace, podnośniki, samochody do transportu chorych… to tylko kilka pozycji, z wielu innych, którymi obdarowano elbląskie szpitale i hospicjum. Sprzęt, o łącznej wartości ponad 4,5 miliona złotych! Ten niesamowity wynik, pokazuje możliwości i siłę naszej społeczności.

K

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ciekawska #2815213 | 83.6.*.* 6 lis 2019 19:22

    Ciekawam czy będzie coś tam do Nieba jak ostatnio ?!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz