Dziewczynka z Elbląga walczy z rzadką chorobą krwi. W sobotę w Elblągu odbędzie się koncert na rzecz Wiktorii

2023-09-29 11:03:12(ost. akt: 2023-09-29 11:08:12)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Już w najbliższą sobotę w Elblągu odbędzie się specjalny koncert, podczas którego będzie można wesprzeć Wiktorię, która walczy z groźną chorobą. Organizatorzy przygotowali wiele niesamowitych atrakcji, by połączyć dobrą zabawę z pomocą.
Trwa zbiórka pieniędzy na rzecz Wiktorii z Elbląga, która zmaga się z rzadką chorobą krwi. Liczy się każda złotówka, dlatego wspólnie z Fabryką Dobra Dziennik Elbląski zorganizował podczas Pikniku z Kopernikiem zbiórkę połączoną z kiermaszem ciast. Wydarzenie cieszyło się dużym powodzeniem i udało się uzbierać dużo pieniędzy, jednak to nadal za mało, by pokryć koszty leczenia dzielnej bohaterki.

Choroba Wiktorii zaczęła się od wysokiej gorączki, bólu nóżek i apatii. Rodzice zabrali córeczkę na SOR, gdzie usłyszeli przerażającą diagnozę – niski poziom hemoglobiny i płytek krwi. Transport do specjalistycznego szpitala w Gdańsku oraz dalsze badania potwierdziły anemię aplastyczną, wykluczając białaczkę. Dzięki wsparciu cudownych lekarzy i pielęgniarek przeszła długi i trudny okres w szpitalu, lecz jej powroty do domu stawały się coraz rzadsze. Wiktoria potrzebuje częstych transfuzji krwi i płytek. Niedawno pojawiła się jednak dobra wiadomość – znaleziono dawcę szpiku. Jednak po kolejnych badaniach ujawniła się rzadka choroba genetyczna – anemia Fanconiego w dwóch liniach, zwiększająca ryzyko nowotworów. Przed nią długa podróż i rehabilitacja. Rodzice dziewczynki proszą o wsparcie finansowe, ponieważ nie są w stanie pokryć kosztów leczenia i rehabilitacji. Każda pomoc jest nieoceniona dla odważnej małej wojowniczki i jej rodziny.

Organizacja charytatywna Fabryka Dobra i tym razem zareagowała na tę trudną historię Wiktorii i jej rodziny. Podczas Pikniku z Kopernikiem zorganizowanym przez nasz Dziennik Elbląski udało się uzbierać dużo pieniędzy z kiermaszu ciast, jednak nadal to jeszcze za mało, by pokryć leczenie dzielnej dziewczynki. Dlatego Fabryka Dobra serdecznie zaprasza na wyjątkowe wydarzenie charytatywne, które odbędzie się już 30 września 2023 roku o godz. 16 w Domu Rektora. Inicjatywa ta ma na celu wsparcie Wiktorii, niezwykle odważnej bohaterki, która prowadzi swoją walkę z rzadką chorobą krwi – zespołem mielodysplastycznym z anemią aplastyczną. Jej przyszłość zależy teraz od przeszczepu szpiku, który już wkrótce będzie kluczowym etapem leczenia, po którym nastąpi rehabilitacja.

Fot. materiały organizatora

Na sobotę organizatorzy przygotowali wiele niesamowitych atrakcji. Najpierw najmłodsi uczestnicy będą mogli wziąć udział we wspólnym malowaniu obrazka dla Wiki, grach i zabawach integracyjnych. Chętnym dzieciom animatorki pomalują twarze i wykonają tatuaże. Do dyspozycji będzie również gaming room oraz escape room.

Natomiast centralną częścią wydarzenia będą koncerty oraz licytacje, które zaczną się o godz. 19. Przybyli artyści i niespodziewani goście zagwarantują emocjonujące przeżycia muzyczne. Na scenie pojawią się m.in. Dj Luter One, Mc Polish Man oraz Dominik Sienkiewicz, który wcześniej grał z Fumez. Podczas licytacji będzie można nabyć vouchery z branży beauty, gastronomii, muzyki i będzie trochę niespodzianek.

Jak jeszcze można wspomóc to specjalne wydarzenie? Oprócz obecności na wydarzeniu istnieją również inne sposoby, w jakie można pomóc Wiktorii i tej szlachetnej akcji. Fabryka Dobra szuka przedsiębiorców, którzy mogliby ich wesprzeć bonami, rękodziełem lub innymi wartościami. A może sami jesteście przedsiębiorcami i chcielibyście pomóc? Dodatkowo Fabryka Dobra serdecznie zachęca do wpłat na zrzutkę, która pomoże sfinansować leczenie Wiktorii.

Jeżeli chodzi o sobotnie wydarzenie, koszt cegiełki za wejście wynosi 10 zł, natomiast dzieci do lat 12 wchodzą za darmo. Organizatorzy proszą o zabranie gotówki, ponieważ nie będzie możliwości płatności kartą.

– To będzie wieczór pełen emocji, zabawy i radości – a wszystko w imię dobrej sprawy! Razem możemy zdziałać wiele, wspólnie dając Wiktorii nadzieję na lepsze jutro – zapowiada Katarzyna Kamińska-Kozioł z Fabryki Dobra.

I dodaje: – Do zobaczenia 30 września o godzinie 16:00 w Domu Rektora! Nie możemy się doczekać, by spędzić ten niezwykły wieczór razem z Wami. Bądźcie częścią tej wspólnej inicjatywy, pomagając Wiktorii w jej walce.

Agata Tupaj

Już jest – najnowszy Dziennik Elbląski – tygodnik z wiadomościami z Elbląga i powiatu elbląskiego. Gazeta w wersji papierowej jest dostępna w sprzedaży przez cały tydzień. Znajdziesz nas w salonach prasowych, sklepach, na pocztach i stacjach Orlen. Dziennik Elbląski w wersji elektronicznej dostępny jest bez wychodzenia z domu na www.kupgazete.pl.

Fot. Dziennik Elbląski


W powiecie braniewskim Dziennik Elbląski ukazuje się razem z Gazetą Braniewską IKAT.

Fot. IKAT Gazeta Braniewska


Poprzednie wydania znajdziesz TUTAJ