Święto Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej już za nami [ZDJĘCIA]

2023-10-02 14:42:24(ost. akt: 2023-10-02 14:45:14)

Autor zdjęcia: 9BBKPanc.

9 Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej w piątek, 29 września świętowała swoje urodziny. Rano żołnierze uczestniczyli w oficjalnych uroczystościach na placu przed Bazyliką Mniejszą w Braniewie, później udali się na obchody święta, które odbyły się na amfiteatrze miejskim.
To był „wojskowy piątek” w Braniewie. O godz. 11.00 na placu przed Bazyliką Mniejszą odbył się uroczysty apel, zakończony defiladą. Później żołnierze zaprosili do wspólnej zabawy na Amfiteatrze Miejskim im. H. Mrozińskiego w Braniewie. Odbył się tam Piknik Militarny.


W programie były m.in.: prezentacja sprzętu wojskowego 9 brygady i jednostek zaprzyjaźnionych. Można było podziwiać najnowocześniejszy sprzęt będący na wyposażeniu Wojska Polskiego, w tym m.in. czołgów Black Panther K-2, które wkrótce trafią na wyposażenie czołgistów z Braniewa. Nie zabrakło występów artystycznych wojskowej grochówki.


Już jest – najnowszy Dziennik Elbląski – tygodnik z wiadomościami z Elbląga i powiatu elbląskiego. Gazeta w wersji papierowej jest dostępna w sprzedaży przez cały tydzień. Znajdziesz nas w salonach prasowych, sklepach, na pocztach i stacjach Orlen. Dziennik Elbląski w wersji elektronicznej dostępny jest bez wychodzenia z domu na www.kupgazete.pl.

Fot. Dziennik Elbląski


W powiecie braniewskim Dziennik Elbląski ukazuje się razem z Gazetą Braniewską IKAT.

Fot. IKAT Gazeta Braniewska


Poprzednie wydania znajdziesz TUTAJ