Dyżurny z Malborka uratował mężczyznę, który chciał odebrać sobie życie

2023-10-03 08:41:28(ost. akt: 2023-10-03 08:45:10)

Autor zdjęcia: Policja Pomorska

Zawód policjanta to wyjątkowa profesja. Wymaga wiele poświęcenia, ale daje też ogromną satysfakcję, szczególnie w sytuacji, kiedy ratuje się ludzkie życie. Wie o tym doskonale dyżurny malborskiej komendy, asp. szt. Witold Damaske, który powstrzymał 43-latka chcącego popełnić samobójstwo.
W sobotę po godzinie 22.00 asp. szt. Witold Damaske, który pełnił służbę na stanowisku kierowania malborskiej komendy, otrzymał informację, że na numer alarmowy zadzwonił mieszkaniec Malborka, który po poinformowaniu, że chce popełnić samobójstwo, rozłączył rozmowę.

Malborski dyżurny podjął błyskawiczne, a co najważniejsze skuteczne, działania, które doprowadziły do odnalezienia mężczyzny. Policjant zadzwonił na wskazany numer telefonu i nawiązał rozmowę z 43-latkiem, który był w złym stanie emocjonalnym i twierdził, że odbierze sobie życie.

Funkcjonariusz spokojnie podtrzymywał z nim rozmowę, tłumacząc mu, że wszystkie problemy da się rozwiązać, jednocześnie próbując ustalić miejsce, w którym znajdował się mężczyzna.

Nie przerywając połączenia, wszystkie uzyskane informacje dyżurny przekazał policjantom, którzy pojechali na wskazane miejsce oraz powiadomił pogotowie ratunkowe. Funkcjonariusze znaleźli desperata w jednym z parków na terenie miasta, a następnie przekazali go pod opiekę medyków.

Każdy z nas może kiedyś zetknąć się z osobą, która znajduje się właśnie w kryzysie samobójczym. I każdy z nas jest w stanie udzielić jej wtedy wsparcia, które może uratować jej życie. Gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych?
- Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie emocjonalnym tel. 800 70 2222;
- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży tel. 116 11;
- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych tel. 116 123;
- Antydepresyjny telefon zaufania, tel. 22 484 88 01.

Policja Pomorska

Już jest – najnowszy Dziennik Elbląski – tygodnik z wiadomościami z Elbląga i powiatu elbląskiego. Gazeta w wersji papierowej jest dostępna w sprzedaży przez cały tydzień. Znajdziesz nas w salonach prasowych, sklepach, na pocztach i stacjach Orlen. Dziennik Elbląski w wersji elektronicznej dostępny jest bez wychodzenia z domu na www.kupgazete.pl.

Fot. Dziennik Elbląski


W powiecie braniewskim Dziennik Elbląski ukazuje się razem z Gazetą Braniewską IKAT.

Fot. IKAT Gazeta Braniewska


Poprzednie wydania znajdziesz TUTAJ