Elbląg: Czy w tym roku odbędzie się miejski sylwester?

2023-11-03 11:26:01(ost. akt: 2023-11-08 13:45:22)

Autor zdjęcia: FB: UM Elbląg

Prezydent Elbląga Witold Wróblewski odwołał organizację ubiegłorocznego sylwestra miejskiego. A jakie ma plany na ten rok?
Ubiegłoroczne wysokie ceny energii elektrycznej zmusiły prezydent Elbląga do szukania oszczędności w kasie miasta. Witold Wróblewski już we wrześniu 2022 odwołał organizację ubiegłorocznego sylwestra miejskiego. Zapowiedział też wprowadzenie programu oszczędnościowego i rezygnację z różnego rodzaju imprez i iluminacji. Jednak ostatecznie iluminacje świąteczne zdobiły nasze miasto, a imprez w Elblągu było całkiem sporo. Czy polepszyła się zatem sytuacja finansowa naszego miasta? Nie. Witold Wróblewski przedstawił nawet w ostatnim czasie całą listę inwestycji, z których zrezygnowano, a które mogłyby być już dawno zrealizowane, gdyby — jak twierdzi — rząd PiS przez ostatnie trzy lata nie odbierał „po cichu” Elblągowi pieniędzy.

— Straciliśmy dochody z powodu zmniejszonych wpływów z podatku PIT, CIT i zmian finansowania — wskazywał Witold Wróblewski i wyliczał, że przez politykę rządu przez ostatnie lata Elbląg miał stracić ponad 307 mln zł. Jednak ubytki w dochodach nie przeszkodziły w organizowaniu wielu imprez.

A jak będzie z tegorocznym sylwestrem miejskim? Postanowiliśmy zapytać o to elbląski ratusz.

— W sprawie organizacji sylwestra nie ma jeszcze ostatecznej decyzji — przekazał Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

A zatem musimy uzbroić się w cierpliwość i poczekać na ostateczną decyzję, choć biorąc pod uwagę dużą ilość imprez miejskich, które w ostatnim czasie odbyły się w Elblągu, rezygnacja z miejskiego sylwestra byłaby raczej decyzją niezrozumiałą. Zwłaszcza że przed nami kolejne wybory — tym razem samorządowe.