Reklama

Babski Wieczór w Jegłowniku

14/03/2013 13:20

Od wielu lat trwa zażarty spór pomiędzy zwolennikami teorii o wiodącej roli mężczyzny w świecie, a obrońcami praw kobiet. W minioną sobotę, 9 marca, grupa mieszkańców Jegłownika udowodniła, że można doprowadzić do pogodzenia zwaśnionych stron. Zarówno przedstawiciele pięknej płci jak i tej przeciwnej zorganizowali wieczór dla pań. Pomysł na spotkanie zrodził się z potrzeby oderwania się kobiet od szarej rzeczywistości oraz chęci wykazania swojej aktywności w społeczeństwie.

Zgromadzonych licznie gości przywitały przedstawicielki Kongresu Kobiet Polskich oraz Stowarzyszenia Agat Jegłownik. Przypomniano historię święta kobiet w Stanach Zjednoczonych i Europie, w tym w Polsce. Zwrócono uwagę na charakter Dnia Kobiet jako czas dyskusji na temat praw, potrzeb oraz problemów płci pięknej.

Kobiety dzieliły się ze sobą różnymi doświadczeniami. O ciężkiej i trudnej pracy opowiadała ochotniczka Straży Pożarnej w Jegłowniku, zaś inna młoda dziewczyna zachęcała do pracy w wolontariacie. Pani zajmująca się rękodzielnictwem zaprosiła na wystawę i kiermasz świąteczny.

Goście zostali poinformowani o prężnie działających sekcjach sportowych takich jak fitness, tenis stołowy, sztuki walk, piłka nożna również dla dziewcząt oraz zajęcia gry na gitarze. Na scenie można było podziwiać młode talenty piosenkarskie, taneczne i aktorskie.

Imprezę uświetniło losowanie atrakcyjnych nagród dla wszystkich kobiet, ufundowanych przez licznych sponsorów. Powodzeniem cieszyły się zabiegi upiększające i masaże wykonywane przez panie i jedynego pana. Ten miły wieczór na długo zapadnie w pamięci uczestników tej imprezy.
Irena Hryckiewicz
radna Gminy Gronowo Elbląskie

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo DziennikElblaski.pl




Reklama