Droga do uruchomienia połączenia gminy Rychliki z Pasłękiem regularną linią autobusową nie była prosta. Władze gminy Rychliki działania podjęły już latem 2019 roku. Początki były co prawda trudne, ale po kilku miesiącach okazało się, że trzeba dołożyć kolejne kursy.
Przypomnijmy, władze gminy Rychliki znając już potrzeby mieszkańców już w wakacje 2019 roku starała się zapewnić transport osobom, które nie mają możliwości skorzystania z innej formy dojazdu np. do lekarza czy urzędu. Jak się dowiedzieliśmy, wójt gminy Zbigniew Lichuszewski wyszedł z inicjatywą utworzenia nowych połączeń w gminie już w trakcie kampanii wyborczej do samorządu. Wprowadził program pilotażowy, który uruchamiał cztery nowe połączenia. Celem tego przedsięwzięcia było sprawdzenie, czy rzeczywiście zapotrzebowanie na linie autobusowe jest duże.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!