Reklama

Dożynki diecezjalne w sanktuarium




13/09/2013 10:02

W najbliższą niedzielę Zielonka Pasłęcka powita pielgrzymów, w tym rolników, hodowców i pszczelarzy, którzy przybędą na Diecezjalny Odpust Chrystusa Miłosiernego, połączony z Dożynkami Diecezjalnymi. Razem powitają w sanktuarium cztery kolejne relikwie świętych i błogosławionych.



Tradycyjnie już, główne uroczystości zaplanowane na niedzielę (15 września) poprzedzą sobotnie nieszpory o godz. 18.30, celebrowana przez ks. bp Józefa Wysockiego msza św. w intencji powołań o godz. 19, apel jasnogórski o godz. 21 i rozpoczynająca się o północy droga krzyżowa na Kalwarii. 
Niedzielną sumę odpustowo-dożynkową o godz. 12 będzie celebrował ks. bp dr Jan Styrna, ordynariusz elbląski. Podczas uroczystej mszy św., biskup elbląski poświęci odnowiony kościół i przekaże relikwie św. Andrzeja Boboli, św. Urszuli Ledóchowskiej, bł. Anieli Salawy i bł. Marceliny Darowskiej.
Po mszy św. nastąpi poświęcenie wieńców dożynkowych.

Chlebem z tegorocznych zbiorów, w symboliczny sposób, podzielą się ze wszystkimi uczestnikami uroczystości starościna i starosta dożynek diecezjalnych: Agnieszka i Wilhelm Juniewicz z Gołąbek. Państwo Juniewicz prowadzą wspólnie gospodarstwo rolne o charakterze produkcyjnym roślinno-zwierzęcym o powierzchni 180 ha. Wilhelm Juniewicz został odznaczony na początku tego roku odznaką honorową "Zasłużony dla rolnictwa", nadaną przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi.


Do udziału w dożynkach diecezjalnych zapraszają: kustosz Sanktuarium Chrystusa Miłosiernego w Zielonce Pasłęckiej ks. Czesław Drężek oraz ks. Jerzy Młocicki, diecezjalny duszpasterz rolników. 
Tradycyjnie już dożynki diecezjalne w sanktuarium w Zielonce Pasłęckiej odbędą się w trzecią niedzielę września

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo DziennikElblaski.pl




Reklama