Reklama

Dyrektor browaru z Holandii z towarzyską wizytą w Elblągu. Przyjechał na rowerze

22/06/2011 15:26

Dziś (22.06) nasze miasto odwiedził Godfried Meijer, dyrektor największego na świecie browaru znajdującego się w grupie Heineken. Szef holenderskiego browaru w Zoeterwoude wraz z małżonką przyjechali do Elbląga na... rowerach.

— Bardzo się cieszę, że kolega z holenderskiego browaru jest w Elblągu i że będę mógł pokazać mu naszą firmę — mówi Roman Korzeniowski, dyrektor Browaru w Elblągu. 


Browar w Zoeterwoude jest na świecie wizytówką firmy, jest trzy razy większy od elbląskiego, a rocznie produkuje ponad 10 mln hektolitrów piwa. Te w większości przeznaczane jest na eksport, a główne marki produkowane w Holandii to Heineken i Amstel.

Goście w czasie krótkiej wizyty zwiedzą miasto i browar, ale będzie także czas na poważne rozmowy. Holenderski dyrektor zamierza zgłębić swoją wiedzę na temat działalności firmy Heineken w Polsce.

— W czasie spotkania będzie także czas na rozmowy i degustację piwa produkowanego w Elblągu — dodaje Roman Korzeniowski.


Cykliści mają do przebycia trasę liczącą ponad 4200 kilometrów. Drogę podzielili na etapy, a dziennie pokonują około stu kilometrów. Planują, że podróż potrwa 55 dni. Na mapie ich trasy znalazł się także Elbląg i to wcale nie przypadkowo.




— Jesteśmy w trakcie wycieczki rowerowej z Zoeterwoude do rosyjskiego Sankt-Petersburga, którą planowaliśmy już od dwóch lat — informuje Godfried Meijer. — Podążamy najstarszym szlakiem rowerowym w Europie, a on prowadzi przez Elbląg, więc nasza wizyta tutaj na pewno nie jest przypadkowa. W Elblągu jesteśmy po raz pierwszy. Przywitała nas piękną pogodą, w planach mamy zwiedzanie miasta, a także chcemy napić się waszego piwa — wyjaśnia szef holenderskiego browaru.



Goście z Holandii spędzą w naszym mieście niespełna dwa dni. W tym czasie zwiedzą m.in. elbląski browar, Stare Miasto, pochylnie, a także Frombork. W rolę przewodnika wcieli się Roman Korzeniowski.

— Szkoda, że jest tak mało czasu, ale postaram się pokazać naszym gościom jak najwięcej — informuje dyrektor Korzeniowski. — Mam nadzieję, że będą się dobrze czuli w naszym mieście. W piątek ruszają w dalszą trasę.
kfm

[gallery=4]16791[/gallery]

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo DziennikElblaski.pl




Reklama