Reklama

Elbląska firma Adar w Top 500 Pulsu Biznesu

17/04/2013 15:21

Auta z logo tej firmy docierają do najdalszych zakątków Unii Europejskiej. Przejeżdżają rocznie miliony kilometrów. Jej nazwa przeciętnemu elblążaninowi nic nie mówi. Tymczasem przedsiębiorstwo to znalazło się na liście Top 500 Pulsu Biznesu. Firma Adar, bo o niej mowa, została w ten sposób wyróżniona jako jedyne przedsiębiorstwo z Elbląga.

Firma została doceniona nie tyle za osiągnięcia w swojej branży, za dynamiczny wzrost przychodów. To kryterium jest jednym z głównych jakie oceniają eksperci gazety, decydując o miejscu w prestiżowym rankingu. Tym samym okazuje się, że są w Elblągu firmy, o których często mało wiemy, ale są bardzo cenione na krajowym rynku.

Adam Aszyk, dyrektor spedycji firmy Adar nie kryje zadowolenia z wyróżnienia, jakie spotkało przedsiębiorstwo.

— Znalezienie się przez nas na tej liście, to z pewnością duże wyróżnienie, które nas niezmiernie cieszy. Dla mnie najważniejsze jest jednak, aby dalej podążać wytyczoną przez nas drogą, bo strategia naszego działania jak widać przynosi efekt — podkreśla Adam Aszyk. — Wierzę, że w kolejnym rankingu uda nam się awansować na wyższą pozycję (firma zajęła 207. miejsce – red.).


Adar istnieje na rynku ponad 30 lat, od początku zajmując się szeroko pojętym transportem. Na przestrzeni ostatnich kilku lat intensywnie pracuje nad rozwojem działu spedycji, dzięki czemu w krótkim czasie dołączyła do czołówki tej branży w Polsce. Swoją działalność koncentruje przede wszystkim na przewozach ładunków w krajach Europy Zachodniej, współpracując z największymi potentatami branży logistycznej.

— Od kilku lat pracujemy nad rozwinięciem bazy naszych kontrahentów za granicą, odpowiadając tym samym na zapotrzebowanie naszych klientów. Realizacja tych celów nie byłaby możliwa bez wykwalifikowanej kadry, która porozumiewa się z naszymi klientami we wszystkich najpopularniejszych językach w Europie — podsumowuje Adam Aszyk.


Przyznaje, że wraz z rozwojem firmy, przybywa nowych pracowników.
— Stawiamy na ludzi młodych, wielu osobom dajemy szansę pracy w przyszłościowym zawodzie, jakim niewątpliwie jest logistyka. W głównej mierze opieramy się na pracownikach z Elbląga i wbrew opiniom wielu osób uważam, że nasz lokalny rynek pracy, potrafi zaspokoić nasze potrzeby — dodaje Aszyk.

Krzysztof Nowosielski

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo DziennikElblaski.pl




Reklama