Uczniowie szkół z Elbląga i okolic po raz kolejny będą mogli wziąć udział w projekcie edukacji audiowizualnej, realizowanym przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty. — Jego celem jest pokazanie młodym ludziom ważnych i ambitnych filmów oraz zachęcenie ich do dyskusji o nich — mówi Natalia Klonowska, kierownik elbląskiego kina Światowid. W poprzedniej edycji projektu uczestniczyło ponad 45 tysięcy uczniów z całej Polski.
W Elblągu projekt Filmoteka Szkolna. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej (NHEF) realizowany jest w kinie Światowid już po raz 5. W poprzednich latach uczestniczyło w nim ponad 1800 osób. Cieszy się on dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych nie tylko z Elbląga. W zeszłym roku w programie uczestniczyły szkoły m.in. z Braniewa, Malborka, Sztutowa, Tolkmicka, Nowego Dworu Gdańskiego, Milejewa.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!