Reklama

Godkowo: Uczniowie będę uczyć się na nowszym sprzęcie

15/03/2020 07:05

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Godkowie po powrocie do nauki w placówce, najprawdopodobniej będą już mogli korzystać z nowszego niż dotychczas sprzętu komputerowego. To efekt inicjatywy lokalnego środowiska i olsztyńskiego oddziału Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

W dobie walki z zagrożeniem koronawirusem, a co za tym zamknięciem szkół, z niektórych z nich płyną optymistyczne informacje.

— Na wniosek Gminnego komitetu PiS, w siedzibie Oddziału Regionalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Olsztynie z rąk pana dyrektora Grzegorza Kierozalskiego, wspólnie z dyrektorem Szkoły Podstawowej w Godkowie odebraliśmy sprzęt komputerowy właśnie dla tej szkoły — poinformował Mateusz Zabłocki. —Placówce szkolnej zostały przekazane bezpłatnie, dwa laptopy oraz jedenaście jednostek stacjonarnych wraz z monitorami i klawiatura. Uważamy że ten potrzebny sprzęt wpłynie pozytywnie na jakość kształcenia młodzieży i wspomoże również nauczycieli w ich heroicznej pracy. Współpraca się opłaca! Serdeczne podziękowania kierujemy również dla Pana Marcina Bąka, który pomógł nam w całej procedurze przekazania.

Zadowolenia z przekazania sprzętu nie kryje dyrektor podstawówki w Godkowie, Andrzej Estal.

— Otrzymaliśmy informację, że Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w Olsztynie wymienia sprzęt, i że może do nam przekazać, z czego bardzo się cieszymy, bo ten, który mamy w gabinecie informatycznym, jest już dość przestarzały — powiedział.

Jak dodał, jest szansa, że gdy uczniowie wrócą do szkoły po tym, jak szkoły na nowo zostaną otwarte a zajęcia dydaktyczne wznowione, zasiądą do nauki informatyki przy nowych komputerach.

raz

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo DziennikElblaski.pl




Reklama