Reklama

Kandydat pisze do kandydata

05/11/2010 09:29

Postanowiłem napisać do Pana ten list ze względu na fakt, iż obydwaj startujemy w wyborach samorządowych do Rady Miejskiej w Elblągu—pisze Rafał Traks do Andrzeja Soji.

Elbląg, dnia 2 listopada 2010 r.

Szanowny Panie Dyrektorze,

Postanowiłem napisać do Pana ten list ze względu na fakt, iż obydwaj startujemy w wyborach samorządowych do Rady Miejskiej w Elblągu. Jako Dyrektor Szkoły Podstawowej wypełnia Pan powierzoną funkcję bardzo dobrze, o czym świadczy zdobyte doświadczenie. W szkole pracuje Pan od roku szkolnego 1982/83 a od czerwca 1991 roku jest Pan dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 1. Słyszałem wiele dobrego od absolwentów Pańskiej szkoły oraz od rodziców, którzy każdego dnia
posyłają swoje pociechy na ul. Daszyńskiego 1. Pogłębiając temat, zapoznałem się ze stroną internetową placówki, którą Pan zarządza i znalazłem wizję szkoły. Czytając ten tekst uświadomiłem sobie, iż nasze wizje pokrywają się w wielu punktach m.in.:

1.Należy inwestować w młodzież, w końcu w tym pokoleniu tkwi olbrzymi
potencjał i stoją za nim niemałe kompetencje, zarówno wyniesione z
doświadczeń rodziców, jak i zdobyte w szkole.

2.Każdy uczeń powinien mieć możliwość korzystania z zasobów globalnej
sieci, aby móc zdobywać i weryfikować wiedzę oraz rozwijać własne
zainteresowania.

3.Na wszystkich etapach szkolnictwa potrzebna jest obowiązkowa i
bezpłatna nauka języków obcych, włącznie z lektoratami prowadzonymi
przez nauczycieli.

4.Szkoła musi być nastawiona na wyrównywanie szans wszystkich dzieci,
ze szczególnym naciskiem na zmniejszenie różnic i wspomaganie rozwoju
dzieci z rodzin dysfunkcyjnych, zaniedbanych i z rodzin o niskim
statusie materialnym.

5.Dzieci i młodzież powinny uczyć się z dala od różnych zagrożeń, jak
narkotyki czy też niezwykle często spotykana przemoc fizyczna. Dlatego
musimy zapewnić im bezpieczeństwo w szkołach i na boiskach.

6.Razem uważamy, iż powinniśmy być dumni z tego kim jesteśmy, z języka,
którym mówimy oraz z historii naszej Ojczyzny. Świadomość własnej
tożsamości wywodzi się z własnego poznania, a interesujące lekcje
wychowania obywatelskiego takich doświadczeń z pewnością dostarczą.

7.Władze miasta muszą zapewnić obywatelom możliwości uprawniania sportu
bez względu na to czy ktoś jest bogaty, czy biedny i bez względu na
swoją pozycję społeczną. Samorząd jest zobowiązany w sposób szczególny
dofinansowywać projekty budowy nowoczesnej infrastruktury sportowej w
celu aktywnego uprawiania sportu przez dzieci i młodzież, zajęcia
pozalekcyjne, specjalistyczne klasy sportowe, a także umożliwić i
promować organizowanie spotkań młodzieży z lokalnymi sportowcami.

Cieszę się, że zdecydował się Pan kandydować do Rady Miejskiej, na dodatek z tego samego, co ja okręgu wyborczego nr 1. Wierzę, iż mieszkańcy Zawady, Rubna i os. Na Stoku zaufają 21 listopada również i Panu, tak jak to stało się w 2006 r., kiedy uzyskał Pan mandat z list Platformy Obywatelskiej otrzymując bardzo wysokie poparcie sięgające 474 głosów. Niestety na pierwszej sesji Rady Miejskiej zrezygnował Pan z mandatu. Ufam, że w tym roku tak się nie stanie i będziemy mogli razem
współpracować na rzecz młodzieży z naszego okręgu i miasta.Mam nadzieję, że Pana doświadczenie oraz moja kreatywność i młodzieńczy zapał pomogą nam wspólnie działać na rzecz młodych elblążan. Wiem doskonale, że w wielu kwestach możemy się nie zgadzać, ale musimy pamiętać, że działamy na rzecz dobra wspólnego wszystkich mieszkańców naszego miasta. Dla nowej kreatywnej Rady Miejskiej.

Z wyrazami szacunku

Rafał Traks

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo DziennikElblaski.pl




Reklama