— Jeżeli chodzi o konsolidację pediatrii w jednym szpitalu, a położnictwa w drugim, to ma ona przede wszystkim służyć pacjentom. I tym małym, w jednym przypadku i przyszłym mamom, w drugim — zapewniała Elżbieta Gelert, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.
Zamianą dwóch oddziałów między dwoma elbląskimi szpitalami żyje miasto od kilku dni. Jak zapewniał niedawno Michał Missan, wiceprezydent miasta, nie ma tu mowy o żadnej likwidacji. Chodzi jedynie o usprawnienie działania oddziału pediatrycznego oraz ginekologiczno-położniczego. Tego samego zdania jest dyrektor szpitala wojewódzkiego w którym właśnie kończy się remont oddziału dla przyszłych mam.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!