Reklama

Napad na starsze małżeństwo. Sąd przesłucha biegłych

03/03/2014 13:19


W Sądzie Okręgowym w Elblągu trwa proces pary oskarżonej o napaść na starsze małżeństwo we wsi koło Susza. 79-letni mężczyzna zmarł w szpitalu dwa dni po napadzie. 
Sąd chce przesłuchać biegłych, którzy wydali opinie na temat obrażeń, które spowodowały zgon mężczyzn.

Zdaniem sądu, w opinii dwóch biegłych występują różnice, stąd też konieczne jest ich wezwanie do sądu. Proces będzie kontynuowany 10 kwietnia, to wtedy zostaną wysłuchani biegli.


W toczącym się przed Sądem Okręgowym procesie na ławie oskarżonych zasiadają: 21-letnia Magdalena T. i o cztery lata starszy Damian T. Do napadu na starsze małżeństwo we wsi koło Susza doszło 11 kwietnia 2012 r. Sprawcy wyważyli drzwi domu. Od starszego małżeństwa chcieli pieniędzy. 
Napadniętej kobiecie udało się w pewnym momencie uciec i powiadomić policję. Jej 79-letni mąż w tym czasie został brutalnie pobity.

Czytaj również: Nie było litości. 79-latek kopany i bity twardy przedmiotem

Z domu bandyci zabrali sprzęt RTV, telefony komórkowe, różne przedmioty domowego użytku, produkty spożywcze i pieniądze - wszystko o łącznej wartości około 8 tys. zł.
Policja jeszcze tej samej nocy zatrzymała Magdalenę T. i jej kompana Daniela T. Oboje byli pijani. Kobieta była dobrze znana małżeństwu. 
Ciężko pobity 79-latek trafił do szpitala w Iławie. Dwa dni później zmarł.
Magdalenie T. za kradzież z użyciem przemocy grozi do 12 lat więzienia. Danielowi T. grozi dożywocie.
AKT

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo DziennikElblaski.pl




Reklama