Reklama

Napisali do nas: Mikołajkowe kabarety

06/12/2011 09:37

Elbląscy wędrownicy (harcerze w wieku powyżej 16-tu lat) spotkali się w Młodzieżowym Domu Kultury na V Mikołajkowych Kabaretach. Było kaczo, byczo i indyczo!

W kabaretonie wzięły udział cztery drużyny wędrownicze oraz duet stworzony na potrzeby wydarzenia. Były do wyboru takie kategorie jak: reklama na wesoło oraz "W 80 dni dookoła świata. Aktorzy musieli wykazać się nie lada pomysłowością, aby pokazać reklamę, którą znają wszyscy zupełnie inaczej.

Tematem, który był poruszony przez większość zespołów była śmierć serialowej Hanki Mostowiak z "M jak miłość". Jury w składzie: phm. Adrian Szymański - komendant hufca, phm. Ewelina Dżugan - szefowa HSI, Justyna Król - gość, nagrodziło wszystkie drużyny, które wzięły udział w V Mikołajkowych Kabaretach Wędrowniczych.

W kategorii "W 80 dni dookoła świata" zostali nagrodzeni:
I miejsce - 11 EDW "Wataha"
II miejsce - 100 EDW "Ostoja"
III miejsce - 3 EDW "Sfora"
wyróżnienia - 22 EDW "Mafeking", 7 EDW "Plejady"

W kategorii "Reklama na wesoło" zostały nagrodzone następujące drużyny:
I miejsce - 22 PDW "Mafeking"
II miejsce - Duet phm. Marta Nasiadek i pwd. Damian Sobczak
III miejsce - 11 EDW "Wataha"
wyróżnienia - 7 EDW "Plejady"

Wspólnie wędrownicy ustalili, że kolejny przegląd kabaretów zorganizuje Szczep Harcerski działający w Pasłęku. Dziękujemy jeszcze raz organizatorom, którzy wlożyli mnóstwo pracy w przygotowanie jubileuszowych kabaretów. Gratulujemy prowadzącym - phm. Magdzie Kasprowicz oraz pwd. Mateuszowi Szmurło pomysłów na rozbawienie publiczności w przerwach między występami.
phm. Ewelina Dżugan
szefowa Harcerskiej Służby Informacji

[gallery=4]25108[/gallery]

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo DziennikElblaski.pl




Reklama