Kazimierz Falkiewicz, pełnomocnik grupy referendalnej, dzisiaj ponownie stanął przed elbląskim sądem. I tłumaczył się z tego, że używał sprzętu nagłaśniającego, gdy zbierał podpisy za referendum w sprawie odwołania władz Elbląga. Według policji, w ten sposób złamał prawo.
Sąd zajął się dzisiaj sprawą, bo wniosek o ukaranie pełnomocnika grupy Kazimierza Falkiewicza złożyli policjanci. Wcześniej podobny wniosek wpłynął do sądu od straży miejskiej w Elblągu. Zdaniem funkcjonariuszy, Falkiewicz złamał przepisy o ochronie środowiska, które zakazują używania w mieście sprzętu nagłaśniającego.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!