Reklama

Pięć lat Klubu Seniora Caritas

19/02/2014 14:12



Klub Seniora działający przy Caritas Diecezji Elbląskiej w czwartek obchodzi pięciolecie istnienia. Z tej okazji o godz. 10 odbędzie się msza św. w kaplicy przy ul. Zamkowej 17.

Następnie członkinie klubu spotkają się w sali, w której zwykle organizują swoje zajęcia. Sala znajduje się również przy ul. Zamkowej 17. 


— Będziemy świętowały — mówi Małgorzata Klaus z Klubu Seniora Caritas — Nie zaplanowałyśmy wystawnej uroczystości, ale będzie tort urodzinowy.


Obecnie Klub Seniora Caritas zrzesza ok. 30 osób, samych pań w wieku od 55 do 85 lat. Spotykają się dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i czwartki o godz. 10, w sali przy ul. Zamkowej 17.


— Ksiądz udostępnia nam salę bezpłatnie — mówi Małgorzata Klaus. — Panie z naszego klubu dużo potrafią. Tworzymy rękodzieło, np. bombki z papieru, ozdoby z wikliny, wielkanocne kurczaki, jajka ze styropianu. Ponadto wymieniamy się książkami, wspólnie gimnastykujemy się, oglądamy telewizję, jeździmy na wycieczki. 
Sala, w której spotykają się seniorki może pomieścić ok. 40 osób, Członkinie klubu mogą więc przyjąć jeszcze do swojego grona kolejnych chętnych. 

kr

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo DziennikElblaski.pl




Reklama