Reklama

Pierwsze zawody ligi jeździeckiej w Elblągu. Dwa zwycięstwa Zuzanny Żuk

09/07/2014 16:44

Ruszyła Amatorska Liga Jeździecka Elbląga. Pierwsze zawody w skokach przez przeszkody odbyły się w minioną sobotę na terenie Fundacji Końskie Zdrowie, kolejne są zaplanowane na 19 lipca


Podczas zawodów inaugurujących ligę odbyły się trzy konkursy, podczas których jeźdźcy i ich konie zmagali się z przeszkodami zawieszonymi na wysokości od 50 do 100 cm. Najwięcej zawodników, bo 30, wystartowało w konkursie klasy LL. Ze zwycięstwa cieszyła się Zuzanna Żuk na koniu Halogen, która okazała się również najlepsza w konkursie klasy L.

Konkurs debiuty ukończyło 23 jeźdźców, a najlepsza okazała się Olga Bocoń na koniu Klarysa.

— Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i zapraszamy do dalszego udziału w lidze. Dla debiutantów to okazja do zdobycia nowego doświadczenia, a dla tych bardziej doświadczonych wspaniała zabawa sportowa. Przed nami jeszcze trzy kolejne imprezy jeździeckie — podsumowuje Ewa Obrycka-Błaut z Fundacji Końskie Zdrowie.
AKT

Wyniki konkursów

Debiuty
(przeszkody na wysokości 50-60 cm): 1. Olga Bocoń na koniu Klarysa; 2. Olga Breczko na koniu Dżamira; 3. Natalia Piankowskia na koniu Lewkonia.
Klasy LL (80-90 cm): 1. Zuzanna Żuk na koniu Halogen; 2. Weronika Makutynowicz na koniu Lancaster; 3. Natalia Jackowska na koniu Laos

Klasy L (100 cm): 1. Zuzanna Żuk na koniu Halogen, 2. Damian Gacki na koniu Cypis, 3. Julia Biejda na koniu Letina


[gallery=4]60188[/gallery]

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo DziennikElblaski.pl




Reklama