Mają po 50 lat i więcej. Sprowadzone z Niemiec wożą elblążan po mieście od 1996 roku. Spółka Tramwaje Elbląskie wycofała z eksploatacji wagony GT6, tak zwane "helmuty". Decyzja zapadła po tym, jak w sobotę w jednym z takich tramwajów wybuchł pożar.
Sobota, godz. 14. Tramwaj linii 200 typu GT6 właśnie powoli kończył trasę. Do pętli miał jeszcze ok. 1 km. W pojeździe było kilkunastu pasażerów. Tramwaj jechał ul. Królewiecką, minął skrzyżowanie z ul. Moniuszki, kiedy zauważono dym wydobywający się z dachu. Motorniczy zatrzymał pojazd i ewakuował pasażerów. Nikomu, na szczęście, nic się nie stało. Zgłoszenie o pożarze dotarło do strażaków o godz. 14.02.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!