Jest członkiem Parlamentarnego Zespołu d.s. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Jest też sejmowym rekordzistą jeśli chodzi o… liczbę złamanych przepisów ruchu drogowego. Poseł Wojciech Penkalski (Ruch Palikota) tylko w styczniu uczynił to cztery razy.
Od początku tego roku Główny Inspektorat Transportu Drogowego i policja skierowały do Sejmu, za pośrednictwem prokuratury, 14 wniosków o uchylenie immunitetu poselskiego w związku z wykroczeniami drogowymi. Tylko w styczniu prawo złamać miało 15 parlamentarzystów, którym wystawiono 20 mandatów. Posłowie, póki co ich nie zapłacili, gdyż chroni ich immunitet, a także komisja Regulaminowa i Spraw Poselskich, która zaopiniuje wnioski GITD i policji nie wcześniej niż po wakacjach.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!